Dnia 26 kwietnia 2024r. odbył się w naszej szkole X Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny dla klas trzecich ,,Zanim Karolek został papieżem” pod honorowym patronatem Stowarzyszenia ,,Ludzie Jana Pawła II”.

W konkursie wzięło udział 15 uczestników z wałbrzyskich szkół podstawowych. W pierwszej części uczniowie zmierzyli się z testem wiadomości, a następnie wykonywali rozmaite zadania interdyscyplinarne oraz śpiewali piosenki o naszym patronie.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z PSP nr 2, drugie drużyna z PSP nr 15, a trzecie drużyna z  ZSP nr 2. Tradycyjnie  uczniowie naszej szkoły jako gospodarze uczestniczyli poza konkursem.

To wydarzenie  uświetnili swoją obecnością goście: Ks. Prałat Wiesław Rusin z Parafii pw. Świętych Aniołów Stróżów oraz pani Dorota Bednarek i pan  Mariusz Gawlik ze Stowarzyszenia ,,Ludzie Jana Pawła II”.

Na koniec wszyscy obecni zaśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II  pt. ,,Barka” i delektowali się papieskimi kremówkami. Wszyscy dobrze się bawili przy dźwiękach gitary, na której grała oraz śpiewała pani Dorota Bednarek.