Grupa V z wizytą w Bibliotece pod Atlantami

Grupa 5 świetlicy szkolnej wzięła udział w wyjątkowej wyprawie do Biblioteki pod Atlantami, zorganizowanej w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Głównym celem było uczestnictwo w grze literackiej, która skupiała się na zagadkach pokoju poety. Dzieci miały okazję nie tylko wykazać się znajomością literatury, ale także sprawdzić swoje umiejętności manualne oraz zdolności polonistyczne i matematyczne poprzez wykonywanie zadań na różnych piętrach biblioteki. Podczas trwania gry, każda grupa musiała współpracować, aby rozwiązać zagadki i zadania, które prowadziły je przez labirynt regałów pełnych książek. Po zakończeniu konkurencji punkty zostały zliczone, biorąc pod uwagę nie tylko zdobytą wiedzę, ale także czas wykonania oraz sprawność w odnajdywaniu kolejnych zadań. Na zakończenie wydarzenia zostały  wręczone upominki oraz ogłoszony zwycięzca. Udział w grze był wspaniałą okazją do rozwijania umiejętności czytelniczych i intelektualnych, ale również do budowania więzi w grupie i kreatywnego myślenia.