Osiągnięcia uczniów w roku 2023/2024
KONKURSY ARTYSTYCZNE I LITERACKIE
♦ XIV Powiatowy Konkurs Plastyczny ” Mam prawa”
I miejsce: Nela Dargiel
III miejsce: Emilia Stańczyk
♦ Ogólnopolski konkurs plastyczny „ULMOWIE- Rodzina wczoraj i dziś”
Wyróżnienie: Maja Żywczak
♦ Międzyszkolny Literacki Konkurs Papieski „Cywilizacja życia”
I miejsce: Maria Malczyszyn 8a
II miejsce: Szymon Niechciał 8a
III miejsce: Zuzanna Pawłowska 7a
wyróżnienie Monika Kamińska 7a i Malwina Łoskot 6a
♦ Powiatowy Konkurs Plastyczny ” Piękna Pani na Zamku Książ”
I miejsce: Nela Dargiel
♦ Ogólnopolski Konkurs ” Świat Anioła”
I miejsce: Grupa V świetlicy szkolnej
II miejsce: Grupa I świetlicy szkolnej
♦ Najciekawsze ubranie podczas Parady Górniczej
Voucher na zwiedzanie Małego Centrum Nauki Sowa dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu
♦ XXII Ogólnopolski konkurs plastycznym na projekt kartki pocztowej o tematyce świątecznej i zimowej
„Ten Magiczny Czas”
I miejsce: Weronika Szyszkowska
♦ Miejski konkurs plastyczny ” Portret Świętego Mikołaja”
I miejsce: Aleksandra Podlacka, Emilia Stańczyk
Wyróżnienie: Kinga Adamska, Julia Rogowska, Gabriela Kałucka
♦ Międzyszkolny konkurs plastyczny „Najpiękniejsza bombka choinkowa”
I miejsce: Aleksandra Szot, Michał Parzonka
III miejsce: Filip Radzki
Wyróżnienie: Victoria Czubak
♦ XVII powiatowy konkurs czytelniczy ” Pożeracze książek”
I miejsce: Maja Kowalczyk
II miejsce: kategoria wiekowa kl. VI: Szymon Piszczatowski
III miejsce: kategoria drużynowa w składzie: Hanna Kiełb, Szymon Piszczatowski, Aleksandra Wieczorek
♦ Konkurs ” Do hymnu” z Ministerstwem Sprawiedliwości
Udział : Uczniowie klasy 2a
♦ Miejski Konkurs Plastyczny ” Portret Pani Jesieni”
II miejsce: Emilia Stańczyk
Wyróżnienie: Oliwia Grudzień, Emila Kobylańska, Nela Dargiel
♦ Konkurs teatralny „Młodzież ma moc”
II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu
♦ Konkurs plastyczny ” Mój dziadek był górnikiem”
II miejsce: Emilia Dzilińska
III miejsce: Bartłomiej Kaczorowski
♦ Międzyszkolny konkurs plastyczno-techniczny „Mikołaj Kopernik- wielki polski astronom”
Wyróżnienie: Oliwia Grudzień
♦ Powiatowy Konkurs Plastyczny „Kiedy myślę Polska …”
II miejsce: Mikołaj Oleński
♦ IV Powiatowy Konkurs literacko- plastyczny ” Polska- Moja Ojczyzna- patriotyzm oczami młodego Polaka”
II miejsce: Rozalia Dąbkowska
II miejsce w kategorii klas IV-VIII: Bartek Kaczorowski
III miejsce: Lena Szatkowska
♦ Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Galaktyczni Tubylcy”– coroczne działania pod nazwą Kopernikalia
I miejsce: Weronika Szyszkowska
II miejsce: Julia Królikiewicz
II miejsce ex aequo: Lena Żak
Wyróżnienie: Dorota Korytkowska, Bartłomiej Kaczorowski,
♦ Powiatowy Konkurs Plastyczny „Przyjaciel na czterech łapach”
I miejsce: Oliwia Grudzień, Natalia Pawlik
♦ Międzyszkolny Plastyczny Konkurs Papieski ” Cywilizacja Życia”
I miejsce: Michał Żak
Wyróżnienie: Emilia Stańczyk
♦ VI Regionalny Konkurs Plastyczny ” Kartka z wakacji”
I miejsce: Kalina Mazurek
III miejsce: Kajetan Grudzień
Wyróżnienia: Jakub Żak, Michał Żak, Jan Bałys, Aleksandra Podlacka, Sara Salgarollo
KONKURSY WIEDZY:
♦ Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ” Targowisko” w roku szkolnym2023/2024
II miejsce dla reprezentacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu
♦ 2 Mistrzostwa Aglomeracji Wałbrzyskiej w SUDOKU
II miejsce w kategorii klas I- III: Maciej Witkowski
IV miejsce w kategorii klas I- III: Aleksandra Podlacka
IV miejsce w kategorii klas IV- VI: Agnieszka Jóźwiakowska
V miejsce w kategorii klas IV- VI: Lena Żak
♦ Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy Dla Szkół i Przedszkoli DOLNEGO ŚLĄSKA „PSZCZELOSTRADA DOLNOŚLĄSKA“
I miejsce : Aleksandra Wieczorek, Julia Wojciuszkiewicz, Hanna Augustyniak, Monika Kamińska, Hanna Bylicka z kl. 7a
♦ III edycja Potyczki Mistrzów Klas Trzecich
I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu
♦ Ogólnopolski konkurs MATMIŚ edycja jesienna dla klas 2
Laureat konkursu: Antoni Urbański
♦ Udział w finale XXI wrocławskiego Maratonu Matematycznego: Szymon Oleksy
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:
♦ II Memoriał im. Stanisława Grędzińskiego
II miejsce: uczniowie klas II-IV
Skład drużyny: Maksymilian Sadłoń, Kajetan Garula, Maciej Witkowski, Andrzej Kostenecki, Emilia Dzilińska, Natalia Dąbkowska, Kinga Burdzińska, Antonina Michalska, Helena Sówka, Maja Pęczek, Michał Piech, Adam Wojciechowski, Szymon Szkoda.
♦ Mistrzostwa Wałbrzycha w piłce koszykowej
III miejsce dziewczęta kl. 4-6
Skład drużyny: Julia Ziębicka, Anna Urbańska, Malwina Łoskot, Magda Łubkowska, Małgorzata Sidor, Atena Ul, Hanna Mroczkowska, Emilia Suława, Zuzanna Dykiert, Lena Adamczyk, Julia Janowska
♦ Finały Międzyszkolnych Igrzysk Dzieci w piłce koszykowej 3×3.
I i IV miejsce: zespoły dziewcząt
Skład: Ziębicka Julia, Łoskot Malwina, Łubkowska Magdalena, Urbańska Anna, Ul Atena, Mroczkowska Hanna, Suława Emilia
♦ Mistrzostwa Wałbrzycha w Szachach Szybkich Juniorów
III miejsce Antoni Urbański
♦ Mistrzostwa Wałbrzycha w sztafetowych biegach przełajowych
II miejsce dziewczęta kl. 4-6
Skład drużyny: Julia Kozioł, Atena Ul, Emilia Suława, Amelia Joachimska, Anna Urbańska, Weronika Szyszkowska, Małgorzata Sidor
II miejsce dziewczęta kl. 7-8
Skład drużyny: Monika Kamińska, Hanna Augustyniak, Aleksandra Wieczorek, Pola Bartnicka, Nadia Sadłoń, Natasza Krzosek, Amelia Ziomecka
VI miejsce chłopcy z klas 4-6
VIII miejsce chłopcy z kl. 7-8
Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2022_23
Osiągnięcia uczniów w roku 2021_2022
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE NA ROK SZKOLNY 2019-2020 ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJ ⇒ Sport w szkole
Osiągnięcia szkolne 2018_2019 rok