Osiągnięcia

Osiągnięcia uczniów w roku 2019/2020

KONKURSY WIEDZY:

♦ XIV Konkurs Wiedzy o Języku Polskim

I miejsce: Julia Grodzka, Aleksandra Gołąb, Julia Sudakowska

♦ XVII Matematyczny Marsz na Orientację

IV miejsce w kategorii Młodzicy: Małgorzata Witkowska, Natalia Niemiec, Oksana Zatwardnicka

♦ Miejski Konkurs Historyczny pt. „Daisy Pani Na Pszczynie i Książu” w ramach edukacyjnego projektu współpracy miast partnerskich Pszczyna – Wałbrzych:

I miejsce: Natalia Elias, Julia Makandasis

III miejsce: Franciszek Sobczak

Dyplom za uczestnictwo dla Julii Korólczyk

♦ Międzyszkolne Mistrzostwa Wałbrzycha w Szachach

I miejsce w kategorii klas VII-VIII: reprezentacja szkoły w składzie: Maksymilian Wojewodzic, Bartosz Jakomiec, Aleksandra Liśkiewicz, Agata Niemiec

II miejsce w kategorii klas IV-VI: reprezentacja szkoły w składzie: Adrian Słotwiński, Natalia Niemiec, Kacper Fijołek, Aniela Kołcz

♦ Miejski Konkurs Chemiczno – Fizyczny pt. „Woda – Cudowna Ciecz”

I miejsce: Lena Nowacka

KONKURSY ARTYSTYCZNE I LITERACKIE:

♦ Konkurs Plastyczny pt. „Tu Mieszka Skrzat” 

II miejsce w kategorii klas 2-3: Bartosz Bożkow

Wyróżnienie w kategorii klas 2-3: Filip Marcinkowski

♦ Konkurs Plastyczny pt. „Bolesław Krzywousty i jego czasy” zorganizowany w ramach obchodów trzeciej edycji Święta Piastów Śląskich

I miejsce: Aniela Głuszek

♦ XVII Międzyszkolny Integracyjny Konkurs Recytatorski w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2019:

II miejsce w kategorii szkoła podstawowa klasy VII-VIII: Julia Tietz

Wyróżnienie: Karolina Surówka

♦ Konkurs Plastycznych zorganizowany w ramach Kopernikaliów pt. „Człowiek w Kosmosie”:

Wyróżnienie: Eliza Długoszewska, Hanna Ranowicz

Dyplom dla uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 Julii Makandasis za zaangażowanie i aktywność podczas warsztatów teatralnych organizowanych w ramach XII Festiwalu Humanistycznego „Semper Alter” odbywającego się w roku szkolnym 2019/2020 pod hasłem „Zjednoczona w różnorodności”

♦ Turniej kreatywności dla uczniów klas VII-VIII w ramach XII Festiwal Humanistyczny „Semper Alter” odbywającego się w roku szkolnym 2019/2020 pod hasłem „Zjednoczona w różnorodności”

I miejsce: Igor Ocharski, Agata Niemiec, Karolina Surówka

♦ Międzyszkolny Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej:

II miejsce w kategorii poezja: Błażej Grudzień

II miejsce w kategorii pieśń: Jagoda Łysoń

♦ Miejski Konkurs Teatralny organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu pt. „Nie biorę, nie piję, nie palę”:

I miejsce w kategorii wiekowej 12-15 lat: grupa teatralna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im.Jana Pawła II w Wałbrzychu w składzie: Julia Tietz, Emilia Krupińska, Maja Kozak, Alicja Jędrzejewska, Pola Małecka, Maria Bisek, Zuzanna Latuszewska, Franciszek Sobczak

II miejsce w kategorii wiekowej 7-11 lat: grupa teatralna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im.Jana Pawła II w Wałbrzychu w składzie: Maja Możdżeń, Marianna Zarzycka, Aleksandra Przybylska, Kinga Wróżek, Aleksandra Kamińska, Franciszek Sobczak, Aniela Piszczatowska

♦ V Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Kidy Myślę Polska…” w kategorii klas I-III:

I miejsce: Lena Żak

III miejsce: Malwina Łoskot

♦ Miejski Konkurs Plastyczny pt. „Portret Pani Jesień”:

I miejsce: Weronika Szyszowaska

III miejsce: Lena Kuźniar

Wyróżnienie: Maja Żywczak

♦ Powiatowy Konkurs Plastyczno – Literacki pt. „Gdzie Ty jesteś, Jesień?”:

I miejsce: Magdalena Kaźmierska

II miejsce: Małgorzata Sidor, Anastazja Gołębiewska

♦ VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny pt.”Mam prawa”:

I miejsce: Weronika Szyszkowska, Julia Futkowska

Wyróżnienie: Lena Żak

♦ Miejski Konkurs Plastyczny pt. „Mój dziadek był górnikiem”:

I miejsce: Weronika Mazur,

Wyróżnienie: Malwina Łoskot, Agnieszka Jóźwiakowska, Lena Kuźniar, Wojciech Jurgens

♦ Powiatowy Festiwal Sztuk Teatralnych ,,Wybieram zdrowie”:

I miejsce w kategorii klas I-III: grupa teatralna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im.Jana Pawła II w Wałbrzychu w składzie: Julia Wojciuszkiewicz, Hanna Korolczuk, Hanna Augustyniak, Arleta Kirszenstein, Roksana Sznajder, Monika Kamińska, Hanna Bylicka, Amelia Marosz, Aleksandra Wieczorek, Nadia Sadłoń. Magdalena Rudzińska, Allan Jaszczyszyn, Wiktoria Kalisz, Barbara Kalinowska, Tymoteusz Jankowiak

I miejsce w kategorii klas IV-VIII: grupa teatralna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im.Jana Pawła II w Wałbrzychu w składzie: Franciszek Sobczak, Maja Możdżeń, Marianna Zarzycka, Aleksandra Kamińska, Aleksandra Przybylska, Maja Kozak, Alicja Jędrzejewska, Aniela Piszczatowska, Pola Małecka, Kinga Wróżek, Maria Bisek, Zuzanna Latuszewska, Emilia Krupińska, Julia Tietz

♦ XIV Powiatowy Konkurs Czytelniczy pt. „Pożeracze Książek”

I miejsce: Emilia Brodziak

I miejsce w kategorii klasa VI: Oksana Zatwardnicka

II miejsce w kategorii klasa V: Weronika Mazur

Podziękowanie za udział w konkursie dla Julianny Tomali

♦ V Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych w Języku Angielskim pt. Rockin’ Around the Christmas Tree

III miejsce: Jagoda Łysoń

♦ Miejski Konkurs Plastyczny pt. „Portret Świętego Mikołaja”:

I miejsce: Malwina Łoskot

Wyróżnienie: Paweł Wilczyński, Weronika Szyszkowska

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJSport w szkole

Osiągnięcia szkolne 2018_2019 rok