Tydzień Ekologiczny na świetlicy szkolnej

W świetlicy szkolnej pod ogólnym hasłem ,,Tydzień Ekologiczny’ odbywały się zajęcia o ekologii, które miały na celu naukę pozytywnych nawyków związanych z dbaniem o środowisko.

Realizując Tydzień Ekologiczny ,uczniowie włączyli się w działania  na rzecz szeroko pojętej ekologii, a więc ochrony środowiska ,segregacji odpadów ,zapobiegania zanieczyszczeniom .Pogłębili wiedzę na temat problemów ekologicznych ,poznali metody przeciwdziałania zagrożeniom związanym z rozwojem cywilizacji ,a więc rozwojem przemysłowym .Uczyli się racjonalnie korzystać z dóbr danych nam przez środowisko i Matkę Naturę .Odbyło się wiele pogadanek tematycznych z udziałem  wykfalifikowanej kadry jak na przykład przedstawicielem Nadleśnictwa Wałbrzych panem Jakubem Busslerem ,referentem ds. .ochrony przyrody .Spotkanie na temat zdrowego odżywiania przeprowadziły panie Marta Poręba Duda oraz Klaudia Przybyłą z HERBALIFE i FIT  KLUB 24.

Podsumowaniem całego naszego projektu było zorganizowanie Rodzinnego Konkursu Ekologicznego pt.,, ZIEMIA MOJA  PLANETA ’ ,którego zwycięzcą został Witold Sobolewski wraz z rodzicami .

 

Gratulujemy! I czekamy na kolejne wspaniałe projekty, które swoim kolorytem i przesłaniem porwą do działań całą społeczność szkolną!