Dzień Kultury Niemieckiej

26 marca odbył się w naszej szkole 3. Dzień Kultury Niemieckiej. Hasło tegorocznej imprezy to: „Weisst du, dass…?” Czy wiesz, że…? Zamysłem tej edycji DKN było pogłębienie wiedzy uczniów na temat Niemiec i Niemców. Każdy z nas wiedział, że Niemcy to kraj wielkich pisarzy, kompozytorów i filozofów, ale dzięki prezentacji nasza wiedza wzbogaciła się o wiele innych interesujących faktów oraz ciekawostek. Imprezę uświetnił występ uczennicy klasy VII a, która brawurowo wykonała zwycięski przebój Leny Meyer- Landrut, który wokalistka zaprezentowała w 2010 roku w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Tradycyjnie nie zabrakło także niemieckich wypieków, które pieczołowicie przygotowali nasi uczniowie i nauczyciele.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie oraz przebieg DKN serdecznie dziękuję! Zbierajcie pomysły na kolejny DKN, który już za rok!