Kolejny Poranek Muzyczny 2a w Filharmonii Sudeckiej

18 marca uczniowie klasy 2a z wielką przyjemnością uczestniczyli w lekcji muzyki pt. ,,Tajemnica muzycznego lasu” w Filharmonii Muzycznej.

Wysłuchali następujących utworów: Edvard Grieg ,,Poranek ze suity Peer Gynt”, Edvard Grieg ,,Little Bird”, Butterfly:, Antonio Vivaldi ,,Cztery pory roku – Wiosna”, Antonio Vivaldi ,,,,Koncert na flet Il Gardelino”, Johann Strauss ,,Walc”, ,, Odgłosy wiosny”, Mikołaj Rimski-Korsakow ,,Lot trzmiela”.

Wykonawcami tych utworów byli: Anna Osowska-Kud – skrzypce I, Olga Malyk – skrzypce II, Zofia Kowalczyk – altówka, Wojciech Kud – wiolonczela, Inez Więckowska-Malińska – flet, Cezary Futyma – obój, Alicja Korpal-Karasiewicz – fagot.

Muzyka opowiadała o wiośnie, która jest ulubioną porą roku wielu kompozytorów. Słychać było śpiew ptaków, powiew wiatru i wiosenną burzę . Muzyka ilustracyjna uruchamiała wyobraźnię i zachęcała do szukania dźwięków w otaczającym nas świecie.

Dzieciom bardzo podobał się ten koncert.