Osiągnięcia

Osiągnięcia uczniów w roku 2023/2024

 

KONKURSY ARTYSTYCZNE I LITERACKIE

Miejski Konkurs Plastyczny ” Kwietna Łąka”

I miejsce: Mikołaj Oleński

Wyróżnienie: Dominika Szyszkowska, Aleksandra Podlacka, Oliwia Grudzień

Miejski Konkurs Plastyczny ” Wałbrzyscy Sportowcy na Igrzyskach Olimpijskich

I miejsce: Milena Kaczkowska

XIV Powiatowy Konkurs Dla Uczniów Szkół Podstawowych „Sercu Bliskie- Polskie Symbole Narodowe”

I miejsce: Lena Żak, Antoni Urbański

II miejsce: Dominika Szyszkowska

III miejsce: Franciszek Malczyszyn

Wyróżnienie: Filip Radzki, Kinga Burdzyńska, Jakub Żak, Zofia Nowaczyk

XI Wałbrzyski Przegląd Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży

Dyplom za udział: Szymon Niechciał

VI Powiatowy Konkurs Plastyczny ” Matematyczna Pani Wiosna”

III miejsce: Maja Reiman

Wyróżnienie: Jakub Żak

Międzyszkolny Konkurs „Prezent dla Mamy i Taty: Eko- Torba”

I miejsce: Hania Kiełb

Wyróżnienie: Bartłomiej Kaczorowski

II Wojewódzki Międzyszkolny Konkurs „Patron”

Wyróżnienie: Zuzanna Pawłowska, Maja Żywczak, Lena Żak, 

Miejski Konkurs Plastyczny „Portret Pani Wiosny”

I miejsce: Julianna Marynowicz

Wyróżnienie: Emilia Stańczyk, Emilia Kobylańska

Konkurs Plastyczny „Biblioteka- miejsce na czasie” 

I miejsce: Rozalia Dąbkowska

II miejsce: Kinga Burdzyńska, Kalina Mazurek

III miejsce: Michał Żak, Kinga Adamska

Powiatowy konkurs „Eko- ozdoba Eko- ziemia”

Wyróżnienie: Emilia Stańczyk, Nela Dargiel, Wojtek Fajdasz

IX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy ” Mistrz Pięknego Czytania”

Mistrz Pięknego Czytania: Małgorzata Sidor

Wyróżnienie: Julia Wojciuszkiewicz, Maja Żywczak

Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej „Strażnik Internetu”

II miejsce: Aniela Chrostek

Powiatowy Konkurs Plastyczno- Literacki „Najciekawsze miejsca Wałbrzycha i okolic”

III miejsce: Daniel Zaborowski

Miejski Konkurs Literacko-Plastyczny „Wałbrzych oczami młodzieży”

Część plastyczna:

II miejsce: Lena Żak

Część fotograficzna:

II miejsce: Dawid Kaczmarowski

II miejsce: Oliwia Rybicka

III miejsce: Aleksandra Wieczorek

Część literacka:

I miejsce: Aleksandra Wieczorek

III miejsce: Filip Radzki

I Powiatowy Konkurs ” Spostrzegawczy przyrodnik”

I miejsce: Weronika Szyszkowska

I Ogólnopolski Konkurs Literacko- Plastyczny „Daisy Hochberg von Pless- Pani Książa”

I miejsce: Zuzanna Dykiert

I miejsce oraz nagroda specjalna : Emilia Stańczyk

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ” Koronacja króla Karola”

III miejsce: Fabian Marcińczyk

III miejsce: Krysia Kwiatkowska

Międzyszkolny Konkurs Literacki ” Wałbrzych Tour Guide w ramach XX Tygodnia Kultury Brytyjskiej

II miejsce: Aleksandra Wieczorek

III miejsce: Maja Żywczak

Konkurs plastyczny „Kubuś Puchatek” w ramach XX Tygodnia Kultury Brytyjskiej

I miejsce : Weronika Szyszkowska

Konkurs Plastyczny ” Pokój zaczyna się w młodych sercach” Realizowany w ramach Dnia Integracji na Rzecz Pokoju w Europie i na Świecie  ” Day of Unity for Peace in Europe and the World”

I miejsce w kategorii klas 5: Sonia Kalembka

II miejsce w kategorii klas 4: Bartłomiej Kaczorowski

III miejsce w kategorii klas 4: Aleksandra Szot

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej ” KoloroweNutki” 

II miejsce: Antonina Michalska

♦ Konkurs Plastyczny ” Pokój zaczyna się w młodych sercach”

II miejsce: Bartłomiej Kaczorowski

III miejsce: Aleksandra Szot

I Międzyszkolny Konkurs ” W zdrowym ciele, zdrowy duch- dbajmy o siebie”

Najlepsza praca plastyczna: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Sport i zdrowe odżywianie to dla nas wyzwanie”

II miejsce: Zuza Pawłowska

Wyróżnienie: Filip Radzki

Miejski Konkurs Plastyczny ” Moje ulubione zwierzątko”

I miejsce: Kalia Mazurek klasa II a, Kamila Zając klasa III a

Wyróżnienie:  Aniela Chrostek klasa II a ,Dominika Szyszkowska klasa III a , Mikołaj Oleński klasa III a

XIV Powiatowy Konkurs Plastyczny ” Mam prawa”

I miejsce: Nela Dargiel

III miejsce: Emilia Stańczyk

♦ Ogólnopolski konkurs plastyczny „ULMOWIE- Rodzina wczoraj i dziś”

Wyróżnienie: Maja Żywczak

Międzyszkolny Literacki Konkurs Papieski „Cywilizacja życia”

I miejsce: Maria Malczyszyn 8a

II miejsce: Szymon Niechciał 8a

III miejsce: Zuzanna Pawłowska 7a

wyróżnienie Monika Kamińska 7a i Malwina Łoskot 6a

Powiatowy Konkurs Plastyczny ” Piękna Pani na Zamku Książ”

I miejsce: Nela Dargiel

Ogólnopolski Konkurs ” Świat Anioła”

I miejsce: Grupa V świetlicy szkolnej

II miejsce: Grupa I świetlicy szkolnej

Najciekawsze ubranie podczas Parady Górniczej

Voucher na zwiedzanie Małego Centrum Nauki Sowa dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

XXII Ogólnopolski konkurs plastycznym na projekt kartki pocztowej o tematyce świątecznej i zimowej

„Ten Magiczny Czas”

I miejsce: Weronika Szyszkowska

Miejski konkurs plastyczny ” Portret Świętego Mikołaja”

I miejsce: Aleksandra Podlacka, Emilia Stańczyk

Wyróżnienie: Kinga Adamska, Julia Rogowska, Gabriela Kałucka

Mdzyszkolny konkurs plastyczny „Najpiękniejsza bombka choinkowa”

I miejsce: Aleksandra Szot, Michał Parzonka

III miejsce: Filip Radzki

Wyróżnienie: Victoria Czubak

♦  XVII powiatowy konkurs czytelniczy ” Pożeracze książek”

I miejsce: Maja Kowalczyk

II miejsce: kategoria wiekowa kl. VI: Szymon Piszczatowski

III miejsce: kategoria drużynowa w składzie: Hanna Kiełb, Szymon Piszczatowski, Aleksandra Wieczorek

Konkurs ” Do hymnu” z Ministerstwem Sprawiedliwości 

Udział : Uczniowie klasy 2a 

Miejski Konkurs Plastyczny ” Portret Pani Jesieni”

II miejsce: Emilia Stańczyk

Wyróżnienie: Oliwia Grudzień, Emila Kobylańska, Nela Dargiel

♦ Konkurs teatralny  „Młodzież ma moc”

II miejsce:  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

Konkurs plastyczny ” Mój dziadek był górnikiem” 

II miejsce: Emilia Dzilińska

III miejsce: Bartłomiej Kaczorowski

Międzyszkolny konkurs plastyczno-techniczny „Mikołaj Kopernik- wielki polski astronom”

Wyróżnienie: Oliwia Grudzień

♦ Powiatowy Konkurs Plastyczny „Kiedy myślę Polska …”

II miejsce: Mikołaj Oleński

IV Powiatowy Konkurs literacko- plastyczny ” Polska- Moja Ojczyzna- patriotyzm oczami młodego Polaka”

II miejsce: Rozalia Dąbkowska

II miejsce w kategorii klas IV-VIII: Bartek Kaczorowski

III miejsce: Lena Szatkowska

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Galaktyczni Tubylcy”– coroczne działania pod nazwą Kopernikalia

I miejsce: Weronika Szyszkowska

II miejsce: Julia Królikiewicz

II miejsce ex aequo: Lena Żak

Wyróżnienie: Dorota Korytkowska, Bartłomiej  Kaczorowski,

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Przyjaciel na czterech łapach”

I miejsce: Oliwia Grudzień, Natalia Pawlik

Międzyszkolny Plastyczny Konkurs Papieski ” Cywilizacja Życia”

I miejsce: Michał Żak

Wyróżnienie: Emilia Stańczyk

♦ VI Regionalny Konkurs Plastyczny ” Kartka z wakacji”

I miejsce: Kalina Mazurek

III miejsce: Kajetan Grudzień

Wyróżnienia: Jakub  Żak, Michał Żak, Jan Bałys, Aleksandra Podlacka, Sara Salgarollo

KONKURSY WIEDZY:

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matemtyczny

Wyróżnienie: Kalina Mazurek, Antoni Urbański, Jakub Żak

Międzyszkolny Konkurs języka Niemieckiego ” Deutsch Ist Einfach

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

IX Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Publick Speaking Contest organizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL Poland Etap wojewódzki

I miejsce: Maja Żywczak

Międzyszkolne Potyczki Matematyczno- Sportowe

I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

Powiatowy Konkurs „Zasady Bezpieczeństwa Kubusia Puchatka

I miejsce: Emilia Stańczyk

II miejsce: Weronika Sroka

III miejsce: Jakub Żak

Trzeci Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego ” DEUTSCH IST EINFACH”

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

Wałbrzyski Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich

III miejsce: Karolina Podlasek, Szymon Niechciał

XV Powiatowy Konkurs Matematyczny o tytuł Mistrza Matematyki klas III Szkół Podstawowych

II miejsce: Aleksandra Podlacka

V miejsce: Maciej Witkowski

VIII Międzyszkolny Turniej Geograficzny ” Geografia z szóstką”

II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

XI Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku w kategorii klas I-III szkól podstawowych

IX miejsce: Maciej Witkowski

XI miejsce: Aleksandra Podlacka

Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny dla uczniów klas III pod honorowym patronem stowarzyszenia „Ludzie Jana Pawła II”

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

Powiatowy Konkurs Matematyczny „Zdolny Czwartoklasista”

II miejsce: Tymon Szuplewski

Powiatowy Konkurs dla Uczniów Klas VIII ” Być Kimś”

Finalista I stopnia : Szymon Niechciał, Kornelia Adamczak

Finalista II stopnia: Szymon Oleksy

Drużynowy konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

Indywidualny konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

III miejsce: Aleksandra Wieczorek

V edycja trzyetapowego ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno- Informatycznego InstaLogik 2023/24

Laureat I miejsca w kategorii klas 4: Bartłomiej Kaczorowski

Laureat II miejsce w kategorii klas 5 najlepszy wynik w mieście Wałbrzych: Natalia Tereszczak

Laureat II miejsca w kategorii klas 6 najlepszy wynik w mieście Wałbrzych: Weronika Szyszkowska

Finalista w kategorii klas 6 II wynik w mieście Wałbrzych: Bartek Bożkow

Finalista w kategorii klas 7 najlepszy wynik w mieście Wałbrzych: Monika Kamińska

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ” Targowisko” w roku szkolnym2023/2024

II miejsce dla reprezentacji Publicznej  Szkoły Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

♦ 2 Mistrzostwa Aglomeracji Wałbrzyskiej w SUDOKU

II miejsce w kategorii klas I- III: Maciej Witkowski

IV miejsce w kategorii klas I- III: Aleksandra Podlacka

IV miejsce w kategorii klas IV- VI: Agnieszka Jóźwiakowska

V miejsce w kategorii klas IV- VI: Lena Żak

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy Dla Szkół i Przedszkoli  DOLNEGO ŚLĄSKA „PSZCZELOSTRADA DOLNOŚLĄSKA“

I miejsce : Aleksandra Wieczorek, Julia Wojciuszkiewicz, Hanna Augustyniak, Monika Kamińska, Hanna Bylicka z kl. 7a

♦ III edycja Potyczki Mistrzów Klas Trzecich

I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

♦ Ogólnopolski konkurs MATMIŚ edycja jesienna dla klas 2

Laureat konkursu: Antoni Urbański

♦ Udział w finale XXI wrocławskiego Maratonu Matematycznego:  Szymon Oleksy

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

Wałbrzyscy sportowcy na igrzyskach olimpijskich

Wyróżnienie: Jakub Żak

Zawody pływackie Aqua Champion Powszechnej Nauki Pływania

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

Międzyszkolne Igrzyska Dzieci w trójkach siatkarskich

III miejsce dziewczęta

Skład drużyny : Lena Adamczyk, Anna Urbańska, Oliwia Rybicka, Lena Kuźniar

II Memoriał im. Stanisława Grędzińskiego

II miejsce: uczniowie klas II-IV

Skład drużyny: Maksymilian Sadłoń, Kajetan Garula, Maciej Witkowski, Andrzej Kostenecki, Emilia Dzilińska, Natalia Dąbkowska, Kinga Burdzińska, Antonina Michalska, Helena Sówka, Maja Pęczek, Michał Piech, Adam Wojciechowski, Szymon Szkoda.

Mistrzostwa Wałbrzycha w piłce koszykowej

III miejsce dziewczęta kl. 4-6 

Skład drużyny: Julia Ziębicka, Anna Urbańska, Malwina Łoskot, Magda Łubkowska, Małgorzata Sidor, Atena Ul, Hanna Mroczkowska, Emilia Suława, Zuzanna Dykiert, Lena Adamczyk, Julia Janowska

Finały Międzyszkolnych Igrzysk Dzieci w piłce koszykowej 3×3.

I i IV miejsce:  zespoły dziewcząt 

Skład: Ziębicka Julia, Łoskot Malwina, Łubkowska Magdalena, Urbańska Anna, Ul Atena, Mroczkowska Hanna, Suława Emilia

♦ Mistrzostwa Wałbrzycha w Szachach Szybkich Juniorów

III miejsce Antoni Urbański

♦ Mistrzostwa Wałbrzycha  w sztafetowych biegach przełajowych

II miejsce dziewczęta kl. 4-6 

Skład drużyny: Julia Kozioł, Atena Ul, Emilia Suława, Amelia Joachimska, Anna Urbańska, Weronika Szyszkowska, Małgorzata Sidor

II miejsce dziewczęta kl. 7-8

Skład drużyny: Monika Kamińska, Hanna Augustyniak, Aleksandra Wieczorek, Pola Bartnicka, Nadia Sadłoń,  Natasza Krzosek, Amelia Ziomecka

VI miejsce chłopcy z klas 4-6

VIII miejsce chłopcy z kl. 7-8

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2022_23

Osiągnięcia uczniów w roku 2021_2022

Osiągnięcia szkolne 2020_2021

Osiągnięcia szkolne 2019-2020

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE NA ROK SZKOLNY 2019-2020 ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJSport w szkole

Osiągnięcia szkolne 2018_2019 rok