Sport w szkole

SPORT W NASZEJ SZKOLE

ZAWODY  SPORTOWE  W  PIŁCE  KOSZYKOWEJ  CHŁOPCÓW KL.5

Podczas zawodów w piłce koszykowej naszą szkołę 7 listopada 2019r reprezentowały dwie drużyny. Drużyna I składała się z : Michała Baranowskiego, Błażeja Grudnia, Tomka Wojciechowskie-go i Łukasza Sobiesierskiego. W skład drugiego zespołu weszli: Olek Derewecki, Miłosz Heretyk, Kołpak Maksymilian i Dawid Lewandowski. Nasze młode ASY PARKIETÓW  po raz pierwszy rozegrali  swoje mecze  w hali OSiR. Za swoich rywali mieli drużyny z SP37 (II drużyna), ZSP30, SP5 i SP15.  Nie wszystkie mecze były wygrane. Przegrane mecze 1 punktem nie pozwoliły na zajęcie wysokich lokat. W ćwierćfinale nasza II drużyna zmierzyła się z SP37 (I zespołem) niestety przegrywając jednym punktem w ostatnich sekundach. Jednak nasi chłopcy dali się poznać z bardzo dobrej strony. Do każdego meczu wychodzili bardzo zmotywowani zostawiając serce na boisku.

PIĄTKI LEKKOATLETYCZNE

W dniach 5.11.2019  i 15.11.2019 roku odbyły się zawody sportowe dla uczniów klas IV – VI i VII – VIII „Piątki lekkoatletyczne”. Szkołę w kategorii klas młodszych reprezentowała drużyna złożona z 19 osób, zaś w kategorii klas starszych – 18 osób. Dzieci indywidualnie zdobyły w każdym spotkaniu po 12 medali i zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się w lutym przyszłego roku.

Uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach: skok w dal, bieg na 60 m, bieg na 300 m, bieg na 600 m, bieg na 1000 m, pchnięcie kulą – klasy VII – VIII, rzut piłką lekarską – klasy IV – VI

Drużyny:

Klasy 4-6

Fluder Małgorzata, Woźna Vanessa, Gagaczowska Hanna, Jędrzejewska Alicja, Hoffmann Julia, Wróżek Kinga, Kozak Maja, Kędzior Aleksandra, Brzezińska Natalia , Michael Tomasz, Lew Wiktor, Brzeski Arkadiusz, Rozicki Mateusz, Król Jakub, Szymaniak Mateusz, Pieper Jakub, Grzelak Jakub, Czyżewski Dorian

Klasy 7-8

Strawa Oliwier, Janowski Radosław, Zielkowski Szymon, Rostkowski Kacper, Maciejowski Jakub, Dzięcioł Mateusz, Dela Łukasz, Gromek Jakkub, Bączyński Szymon, Chmielewski Rafał, Grodzka Julia, Bieniecka Amelia, Bułdys Kinga, Stalka Małgorzata, Strzępek Martyna, Wilczyńska Aleksandra, Nowacka Lena, Liśkiewicz Aleksandra

Badania #zacznijodlekkiej 2019/2020

24.10.2019 r. grupa uczniów z klas V i VI wzięła udział w projekcie Badania #zacznijodlekkiej 2019/2020 „Ocena sposobu żywienia, stanu odżywienia i sprawności fizycznej dzieci biorących aktywny udział w programie sportowo-edukacyjnym Lekkoatletyka dla każdego!” Sponsorem badań była firma Nestle.

Udział w badaniach wzięły nie tylko te dzieci, które uczęszczają na zajęcia dodatkowe w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego.

Każdy z uczniów wykonał 12 prób sprawnościowych a także wypełnił ankietę dotyczącą swojego odżywiania. Trenerzy przeprowadzili pomiary dzieci.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW 3X3

W piątek 18 października dziewczęta rywalizowały w Koszykówce 3X3 w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rozgrywek zgłosiło się aż 8 zespołów (wyłącznie rocznik 2006), które walczyły o miano najlepszej szkoły w mieście w tej dyscyplinie.

Drużyna szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu zajęła II miejsce, a reprezentowały ją:

Frontczak Julia

Marciniak Magdalena

Wasilewska Alicja

Tietz Julia

PIŁKA  NOŻNA  CHŁOPCÓW  KLAS  7-8

Słoneczna pogoda i silny wiatr przywitały 13 drużyn na zawodach sportowych, które odbyły się  15.10.19r. Były to długo oczekiwane rozgrywki, gdyż ich termin był przekładany dwukrotnie.

Drużyna szkolna składała się  z: R. Chmielewskiego, A. Dembińskiego, K. Długosza, P. Francuza, S. Kowalskiego, J. Nowomiejskiego, M. Wojewodzica, J. Szymaniaka i K. Siodłaka.

Piłkarze z PSP nr 28 trafili na czterodrużynową grupę i zagrali z ZS4, ZS6, PSP2, wygrywając 2 mecze i 1 remisując. Łącznie chłopcy strzelili 10 bramek tracąc tylko 3. Wychodząc z grupy z pierwszego miejsca trafili na wymagającą drużynę PSP6 i musieli uznać ich wyższość. Pomimo super gry przegrali 0:2 i tym samym zakończyli rozgrywki na 5 miejscu.

Opiekun drużyny p. M. Jankowska dziękuje za wysiłek jaki chłopcy włożyli w każdy z tych meczy.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW 3X3

17 października 2019 roku na Hali Wałbrzyskich Mistrzów odbyły się zawody w piłce koszykowej chłopców 3×3.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu wystawiła dwie reprezentacje. Pierwsza reprezentacja została brązowym medalistą  Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
I drużyna:
Bączyński Szymon
Gromek Jakub
Kowalski Stanisław
Szymaniak Jakub
II drużyna:
Chilmon Maksymilian
Podgórski Jakub
Szcześniak Jakub
Waleszczyński Robert.

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W dniu 24 września 2019 roku, w ramach sportowego współzawodnictwa szkół, odbyły się Sztafetowe biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny, które zdobyły 3 medale.

Chłopcy kl. V – VI

Czyżewski Dorian, Dąbrowski Olaf, Grzelak Jakub, Król Kacper, Lew Wiktor, Mataczyński Franciszek, Michael Tomasz, Mielnik Oskar, Szymaniak Mateusz, Zatwardnicki Tymoteusz

Dziewczęta kl. V – VI – miejsce III

Brzezińska Natalia, Fluder Małgorzata, Gagaczowska Hanna, Hoffmann Julia, Jędrzejewska Alicja, Kędzior Aleksandra, Kozak Maja, Mazur Weronika, Paterek Gabriela, Woźna Vanessa, Wróżek Kinga