Samorząd Uczniowski

Rok szkolny 2023-2024

Podczas Szkolnego Dnia Postaci z Bajek, w którym brały udział klasy 4-8, Samorząd Uczniowski miał także niespodziankę dla najmłodszych. Były to niespodziewane odwiedziny w klasach pierwszych. Uczniowie bawili się ze swoimi starszymi kolegami biorąc udział w zorganizowanych przez nich bajkowych zagadkach oraz quizie wiedzy o bajkach. Był też słodki poczęstunek 🙂

W ramach akcji z cyklu „Wesoły Piątek„ Samorząd Uczniowski ogłosił 8 grudnia Dniem Postaci z Bajek.

Uczniowie klas z danego poziomu przebierali się za dowolne postacie z przydzielonej im bajki. Tym samym był to dzień „z całkiem innej bajki” i  towarzyszyły nam na każdym niemal kroku osobowości z kilku bajkowych światów: 

kl. 4- Smerfy

kl. 5- Toy Story

kl. 6- Shrek

kl. 7- Minionki

kl. 8- Harry Potter

Poszliśmy na rekord! Wyzwanie zostało przyjęte- było zabawnie i wesoło 🙂  Nagrodzone zostały najciekawsze stroje/ stylizacje oraz wyróżnienia otrzymały klasy, których uczniowie byli najliczniej przebrani.

Święto 11 listopada- rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości .W ten uroczysty dzień niemal cała szkoła była biało-czerwona…Poza wyjątkową lekcją historii, w której wzięli udział uczniowie, odśpiewaliśmy wspólnie hymn w naszych narodowych barwach, a Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów 5-8 specjalny Quiz wiedzy o Polsce.

Udział uczniów szkoły PSP 28 w ramach działań wolontariatu w akcji „Pola Nadziei”- sadzenie żonkili na terenie wałbrzyskiego hospicjum. 

Słodka niespodzianka dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Kawiarenka autorstwa Samorządu Uczniowskiego….Czyli małe co nieco na osłodę dnia 🙂

Skład wybranego Samorządu Uczniowskiego

1. Przewodnicząca szkoły:  Wieczorek Aleksandra, kl.7a

2. I zastępca:  Niechciał Szymon, kl.8a 

3. II zastępca: Kowalczyk Maja, kl. 8a- 

4. Mazur Antoni, kl.5b

5. Suława Emilia, kl.5a

6. Augustyniak Hanna, kl.7a

7. Ranowicz Hanna, kl.5b

Działania Samorządu Uczniowskiego rok 2022-23 (1)