5 grudnia uczniowie klas drugich wybrali się na wyjątkową mikołajkową wycieczkę do Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Na początku dzieci wzięły udział w kreatywnych warsztatach dekorowania pierniczków w kształcie lokomotywy – każdy uczestnik mógł puścić wodze fantazji i stworzyć słodkie, kolorowe dzieło.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie muzeum. Podczas oprowadzania poznaliśmy historię najstarszej lokomotywy znajdującej się w muzeum oraz wielu innych fascynujących eksponatów związanych z kolejnictwem. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawostek o dawnych podróżach i pracy na kolei.
Po pełnym wrażeń zwiedzaniu czekała na nas miła niespodzianka – ciepłe mleko, pieczone ciasteczka oraz spotkanie ze świętym Mikołajem, które wywołało wiele uśmiechów i radości.
To była wyjątkowa, pełna atrakcji i świątecznej atmosfery wycieczka, którą na długo zapamiętamy.













