Czytamy z sercem

Uczniowie klasy 1a i 1b wzięli udział 30 września w zajęciach o sercu w Filii nr 1 Biblioteki pod Atlantami. Spotkanie odbyło się z okazji obchodzonego 29 września Dnia Głośnego Czytania oraz w ramach V edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem”. Uczestnicy zajęć na początku wskazali na ważne funkcje, jakie pełni serce człowieka. Następnie wysłuchali przeczytanej głośno bajki pt. „Serce misia” oraz obejrzeli wyświetlane na ekranie ilustracje do tekstu. Dzieci dowiedziały się, co wpływa na kondycję serca i jakie działania mogą je wzmocnić np. zdrowe odżywanie czy aktywność fizyczna. W trakcie dyskusji uczniowie chętnie wymieniali elementy zdrowej diety oraz ćwiczenia ruchowe, które najczęściej wykonują. Z przeczytanej bajki dowiedzieli się także, jakich czynności unikać, aby cieszyć się dobrym zdrowiem – przykładowo unikać przetworzonej żywności i ograniczyć czas spędzany przed ekranem.  Kolejnym elementem wizyty w bibliotece była praca w grupach – każdy stolik otrzymał do ułożenia puzzle przedstawiające wygląd mięśnia sercowego. Na koniec uczniowie za pomocą kubeczków utworzyli na macie do kodowania kształt serca zgodnie z instrukcją.

Dzieciom bardzo podobała się ta lekcja!