Spotkanie z policjantem klasa 2 a

W dniu 17 maja 2024 r. dzieci ze świetlicy z klasy 2 a miały okazję zapoznać się z zawodem policjanta.

Podczas spotkania z pracownikiem Komendy Miejskiej Policji  w Wałbrzychu Panem Aleksandrem Karkosz uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą: jakimi cechami powinna wyróżniać się osoba wykonująca ten zawód, czym zajmują się policjanci, jak wygląda mundur oraz jego wyposażenie, omówiono obowiązujące stopnie zawodowe oraz sprawdzono sprawność  świetliczaków  poprzez  wykonanie wspólnych ćwiczeń fizycznych- „przysiadów”.  W trakcie dyskusji uczestnicy zadawali bardzo ciekawe pytania na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami zostały przypomniane zasady: jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak należy zachowywać się w trakcie pobytu nad wodą. Utrwalono również znajomość numerów alarmowych.