Zajęcia literackie w Bibliotece pod Atlantami

We wtorek 20 lutego 2024r. uczniowie z klasy 2b odwiedzili Bibliotekę pod Atlantami. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały książki pt. „O kruku, który chciał zostać papugą” czytanej przez panią bibliotekarkę oraz odpowiadały na pytania. Następnie pisały czym jest szczęście.

Zwieńczeniem zajęć było własnoręczne wykonanie papugi z różnych materiałów.

Kruczoczarny kruk Roch ma myśli czarne jak kruk. bo jest czarny. A kocha kolory i chciałby być kolorowy jak papuga. Ba, chciałby nawet być papugą – piękną jak Lola, dostrzeżona przypadkiem w oknie starej kamienicy w położonym nieopodal lasu mieście. Lubi się jej przyglądać z zachwytem, ale z ukrycia. Rozmyśla, jak by to było, gdyby wyglądał jak ona.

Kiedy jego leśni przyjaciele wymyślają sposób, by czarne pióra kruka stały się kolorowe niczym Łąka Tysiąca Kwiatów, Roch wierzy, że zdoła to odmienić jego smutne życie.

Czy kruk i papuga mogą zostać przyjaciółmi? W jaki sposób bohaterski Roch będzie mógł pomóc uroczej papudze? A w czym śliczna i mądra Lola pomoże jemu?

Ta pełna humoru opowieść o bardzo nietypowym kruku to bajka o tym, co najważniejsze: o marzeniach, przyjaźni, oddaniu, o szacunku i wolności, a przede wszystkim o poznaniu i polubieniu samego siebie.

Gorąco zachęcamy do przeczytania książki. Polecamy!