Wizyta ratownika medycznego na świetlicy szkolnej

Dnia 20 lutego mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkolnej świetlicy  wykfalifikowanego ratownika medycznego, Pana Pawła Pawlika. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, którego organizatorami  były świetliczaki z grupy I, którzy zaprosili również swoich kolegów i koleżanki z grupy II oraz V.

Celem zajęć przeprowadzonych przez ratownika medycznego było przygotowanie  nas do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.  Przypomniały sobie również podstawowe zabiegi resuscytacyjne na miarę swoich możliwości ćwicząc na fantomach.  Podczas warsztatów dzieci miały możliwość  w parach pod czujnym okiem ratownika medycznego poćwiczyć pozycje bezpieczna.  Mamy nadzieję, że nasi podopieczni wiele zapamiętali z praktycznych ćwiczeń pierwszej pomocy i w razie sytuacji zagrożenie będą potrafiły zachować się właściwie. Mamy również ogromną nadzieje, ze nie będą musiały nigdy wykorzystywać zdobytej wiedzy. W podziękowaniu za wizytę oraz instruktaż ,dzieci ze świetlicy wręczyły Panu Pawłowi dyplom ,,Przyjaciela Dzieci 'oraz słodki upominek.