Klasa 2a i 2b na wycieczce w Zamku Książ i Palmiarni

5 czerwca 2024r. uczniowie klasy 2a i 2b byli na wycieczce całodniowej w Zamku Książ i Palmiarni w Wałbrzychu.

Najpierw przewodniczka oprowadziła dzieci po przepięknych zamkowych komnatach i opowiedziała historię tego miejsca. Nie zabrakło też ciekawostek z życia mieszkającej w zamku księżnej Daisy, która była najsłynniejszą rezydentką zamku Książ. Jako żona księcia Jana Henryka XV Hochberga cieszyła się ogromną sympatią wśród mieszkańców Wałbrzycha i okolic. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których  prezentowały za pomocą różnych technik plastycznych zdobyte wiadomości o zamku i jego historii.

Potem udały się do Palmiarni. Spacerując, obserwowały nie tylko florę, ale w kilku miejscach także faunę, w postaci żółwi, rybek akwariowych, jesiotrów i pawi oraz lemurów. Dowiedziały się, że obecnie w palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin.

Na pamiątkę tego wyjazdu, zakupiły przede wszystkim miniaturki kaktusików.

Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni.