Walentynki na świetlicy szkolnej

W dniu 14 lutego świetlica szkolna obchodziła Walentynki. Z tej okazji w trakcie zajęć dzieci zapoznały się z historią powstania tego święta, jego tradycjami oraz zwyczajami. Została przedstawiona legenda Św. Walentego patrona zakochanych. Świetliczaki rozwiązywały tematyczne zagadki, rebusy poszerzając tym samym wiedzę na temat obchodzonych Walentynek. Uczniowie obdarowali się nawzajem przygotowanymi przez siebie kartkami walentynkowymi. Grupa I i V wykonała giga laurki. Starsze świetliczaki wykorzystały sprzęt zakupiony w ramach #LaboratoriumPrzyszlości i za pomocą długopisów 3D wykonały serduszka .Grupa III przygotowała prezenty dla rodziców oraz dziadków. W tym uroczystym dniu spotkała nas „miła” niespodzianka od naszych kolegów z grupy II , którzy przygotowali dla nas własnoręcznie wykonane walentynkowe serce. Otrzymany prezent sprawił nam wiele radości oraz przypomniał znaczenie przyjaźni w naszym życiu. Spędzony razem dzisiejszy dzień będziemy mile wspominać.