Wycieczka do Wadowic

Dnia 19 maja uczniowie z klas IV – VI uczestniczyli w wycieczce do Wadowic.

Pierwszym punktem zwiedzania  były warsztaty muzealne  pod hasłem „Wspomnienia niebieskiego mundurka”.  Zajęcia wprowadziły nas w klimat przedwojennej szkoły. Podczas zajęć obejrzeliśmy podręczniki sprzed ponad osiemdziesięciu lat, sprawdziliśmy swoje umiejętności w sztuce kaligrafii i wykonaliśmy proste zabawki.

Po warsztatach poszliśmy na słynne papieskie kremówki.

Głównym punktem naszego zwiedzania był Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, a w nim najważniejsze miejsce, czyli mieszkanie Wojtyłów, w którym Karol przyszedł na świat i przeżył 18 lat.

W muzeum odkryliśmy na nowo życie, działalność i nauczanie naszego Patrona, który zmienił oblicze  współczesnego świata.

Na zakończenie pobytu w Wadowicach udaliśmy się do Bazyliki, w której został ochrzczony Jan Paweł II.