Wycieczka uczniów klasy 3a do gabinetu stomatologicznego

19 maja uczniowie klasy 3 a wybrali się na wycieczkę do gabinetu stomatologicznego na zaproszenie pani doktor Magdaleny Myślińskiej Prugar (prywatnie rodzic Soni z kl. 3a). Najpierw omówili zasady bezpiecznego poruszania się podczas pieszej wyprawy i zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Podczas spotkania z panią stomatolog rozmawiali w gabinecie  na temat wpływu odżywiania się i ruchu na zdrowie oraz ciekawostek związanych z higieną jamy ustnej. Uczyli się również właściwego szczotkowania zębów na odlewach gipsowych szczęki, którą otrzymali do domu. Dzieci przekonały się, że należy dbać o swoje swoje zęby. Spotkanie okazało się bardzo ciekawe, ponieważ trudno było im się rozstać z panią doktor, której zadawały mnóstwo nurtujących ich pytań. Obiecały, że będą zawsze dbać o swoje zęby.