VII Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny dla klas trzecich ,,Zanim Karolek został papieżem”

20.05.22 r. odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny  dla klas trzecichpod hasłem: „Zanim Karolek został papieżem”. Od kilku lat honorowy patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Ludzie Jana Pawła II.

Uczestnikami byli uczniowie ze szkół: PSP 2,    ZSP 2, PSP 6, PSP 15 ,PSP 28, którzy przybyli ze swoimi szkolnymi opiekunami.

Konkurs uświetnili swą obecnością Ks. Wiesław Rusin – dziekan Dekanatu Wałbrzych Południe, proboszcz parafii kolegiackiej Św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu  oraz pani Agnieszka Muszyńska – członek Stowarzyszenia Ludzie Jana Pawła II.

Celem konkursu było zaprezentowanie umiejętności uczniów w zakresie obszarów edukacji polonistycznej, matematycznej, muzycznej oraz sprawności fizycznej.

Uczestnicy wykazali się znajomością  życia Jana Pawła II,  jego zainteresowaniami i pasjami na podstawie książki „Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem” .

Konkurs przebiegał w dwóch etapach.

W pierwszym etapie uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test. Drugi etap odbywał się na sali gimnastycznej. Uczniowie zespołowo wykonywali zadania polonistyczne, matematyczne powiązane z rywalizacją sportową,  natomiast między zadaniami prezentowali własne piosenki dotyczące pasji i zainteresowań św. Jana Pawła II.

Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat życia Karola Wojtyły i zostali nagrodzeni. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali ulubioną pieśń patrona naszej szkoły przy akompaniamencie pani Agnieszki Muszyńskiej.

Oczywiście nie zabrakło dla wszystkich ulubionych kremówek Jana Pawła II.

I miejsce zajęła  PSP 2,

II miejsce –  PSP 6,

III miejsce – PSP 15,

Wyróżnienie – ZSP 2 i PSP 28.

Prowadzącymi konkursu były: Katarzyna  Murzacz  i Małgorzata Tumidajewicz