Wspólne kroki w Cyberświecie

Uczniowie klasy 3a i 3b pod opieką wychowawców realizują ogólnopolski projekt ,,Wspólne kroki w Cyberświecie”  w terminie od 29 września do 10 grudnia 2021 roku.

Głównym celem programu profilaktycznego jest ukształtowanie wśród dzieci wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych, a także chronią przed uzależnieniem od nich. Zajęcia  poświęcone są zatem nie tylko zagadnieniom związanym z zasadami bezpiecznego i rozważnego używania mediów elektronicznych, ale i rozwijaniu ważnych umiejętności dzieci, takich jak komunikacja, radzenie sobie z emocjami czy trudnymi sytuacjami.

Uczniowie odbyli już zajęcia, podczas których założyli bloga klasowego, na którym będą się dzielić swoimi poczynaniami i wrażeniami dotyczącymi realizacji programu. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia  naszych blogów, które znajdziecie na stronie naszej szkoły  w zakładce ,,Wspólne kroki w Cyberświecie 3a i 3b”.