Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Księżna Daisy von Pless- Pani na Książu i Pszczynie. Poetycki obraz kobiety”

Serce kobiety jest niezgłębioną tajemnicą”

Richelle Mead

22 czerwca 2021 roku w gościnnych murach Biblioteki pod Atlantami w Wałbrzychu odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu  Literackiego Księżna Daisy von Pless- Pani na Książu i Pszczynie. Poetycki obraz kobietyzorganizowanego w ramach obchodów Roku Kobiet w Wałbrzychu połączone z wręczeniem nagród dla laureatów  i uczestników poetyckich zmagań.

Tematyka konkursu -skierowana do uczniów szkół podstawowych- połączyła nie tylko uczniów szkół wałbrzyskich, ale i miasta partnerskiego Wałbrzycha, Pszczyny.

Wśród zaproszonych gości obecna była wiceprezydent miasta Wałbrzycha, pani Sylwia Bielawska oraz dyrektor Biblioteki pod Atlantami , pani Renata Nowicka.

Poziom prac literackich był niezwykle wysoki i mile zaskoczył jury konkursu. Uczestnicy wykazali się zarówno wiedzą na temat losów księżnej Daisy, jak i umiejętnością kreowania niezwykłych obrazów poetyckich z wykorzystaniem ciekawych środków stylistycznych.

Podczas uroczystości mieliśmy okazję przybliżyć sobie sylwetkę Pani na Pszczynie oraz wysłuchać recytacji utworów, których autorzy zajęli najwyższe lokaty.

Wydarzeniu towarzyszyła okolicznościowa wystawa pokonkursowa nagrodzonych prac literackich, którą można podziwiać w budynku Biblioteki pod Atlantami przez cały okres wakacji.

A oto laureaci tegorocznego konkursu:

W kategorii kl. 4-5

I miejsce- Weronika Żemła, SP nr 6 w Pszczynie

II miejsce – Natasza Kotowska, PSP nr 15 w Wałbrzychu

III miejsce – Maria Wagstyl, SP nr 2 w Pszczynie

Poza konkursem przyznano:

II miejsce Monika Kamińska z PSP nr 28 w Wałbrzychu

wyróżnienie Marcell Ostrowski z PSP nr 28 w Wałbrzychu

W kategorii kl. 6-7

I miejsce- Julia Kubeczko, ZSP w Studzienicach

II miejsce – Alicja Wybraniec, PSP nr 15 w Wałbrzychu

III miejsce – Zofia Oziembłowska, PSP 26 w Wałbrzychu

Wyróżnienia – Oliwia Jankowska, PSP nr 15 w Wałbrzychu;

Julia Komraus, ZSP w Studzienicach

Poza konkursem przyznano:

I miejsce – Paweł Bożkow z PSP nr 28 w Wałbrzychu

II miejsce – Aleksandra Kurasińska z PSP nr 28 w Wałbrzychu

Wyróżnienia– Oliwia Mosior z PSP nr 28 w Wałbrzychu

Weronika Mazur z PSP nr 28 w Wałbrzychu

Wszystkim Młodym Poetom serdecznie gratulujemy!