Ile waży Święty Mikołaj

Już po raz drugi uczniowie z grupy drugiej i czwartej świetlicy szkolnej wzięli udział w V edycji charytatywnego konkursu ,,Ile waży Święty Mikołaj”. Konkurs polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie trwania konkursu tj. od 28 października do 28 listopada. Celem konkursu jest wsparcie finansowe wychowanków  Fundacji  Szczęśliwe Dzieciństwo. Przedstawiciele grup jako pomocnicy Świętego Mikołaja z piosenką i wierszykami o świętym Mikołaju , przedstawiając cel akcji odwiedzali wszystkie klasy i zbierali pieniądze. W akcji udało się zebrać 10 kg co dało 251,96zł. Świetliczanie bardzo chętnie zbierali, sortowali i liczyli to co udało im się zebrać przez miesiąc. W ten sposób nauczyli się  angażowania w działaniach charytatywnych i społecznych ,nabyli umiejętności komunikacji i współpracy -cechy niezbędnej w dorosłym życiu. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pokazali ,że można na nich liczyć. Kierowali się słowami naszego patrona św. Jana Pawła II ,,Ważny jest rodzaj pomocy, którą się ofiaruje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”.