Jury dziecięce

Uczniowie PSP nr 28 już po raz czwarty zostali zaproszeni do pełnienia  funkcji jury dziecięcego na IV Festiwalu Małych Prapremier organizowanym  przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

W tym roku festiwal odbył się w dniach 16 – 20 września. Siedem sztuk konkursowych, oprócz jury profesjonalnego, oceniało jury dziecięce i młodzieżowe w składzie: Aleksandra Wieczorek z kl. IIIa oraz uczennice z kl. VII b: Maria Bisek, Emilia Krupińska, Zuzanna Latuszewska i Julia Tietz.

W tym roku wybór najlepszej sztuki okazał się bardzo trudny ze względu na wysoki poziom festiwalu i jury nadało równorzędny tytuł najlepszej sztuki dwum spektaklom: „Pod adresem marzeń” TLi A „Kubuś” w Kielcach i „Staś i Zła Noga” Śląski TL.

Wszystkie jurorki zgodnie stwierdziły, że praca w jury to było dla nich wyróżnienie i nowe wyzwanie, a przede wszystkim, niezapomniana przygoda.

Dużą radość sprawiło jurorkom spotkanie ze znanymi aktorami i celebrytami.